Yeni YIL
   Muhterem köylülerim,
Koskoca bir yılı daha bitirdik ve yeni bir yıla girdik. Acısıyla tatlısıyla geride kaldı. Ömrümüzden bir yaprak daha düştü.
Büyükler yaşlanıyor küçükler büyüyor.
Aramızdan ayrılanlar oldu.
 

Toplumumuza doğumla katılan bireyler oldu. Önemli olan hayatımızı anlamlı bir halde yaşamak bizden sonraki gelecek nesillere iyi şeyler bırakabilmek arkamızdan bir fatiha dahi olsa okuyabilecek insanlar yetiştirmek önemlidir.
 

Günümüz teknoloji çağı insanlarımız yalnızlaşıyor. Büyüklere saygı küçüklere sevgi gitgide azalıyor. Aileler çatırdıyor aile içi şiddet almış başını gidiyor. Karısını öldüren kocalar, kocasını bıçaklıyan kadınlar, annesini döven evlatlardan geçilmiyor. Kimse kalkıp bir sıla-ı rahim yapayım bir büyüğümü bir küçüğümü ziyaret edeyim demiyor. Kapitalist bir toplum olmuşuz malesef. İnsanlar özellikle gençler sosyal paylaşım sitelerinde birbirleriyle görüşüyor. Gençlerimize çocuklarımıza dini eğitimini mutlaka aldıralım.

Malesef kesintisiz eğitim anlayışı dini eğitim konusunda yaklaşık 10 yıldır bir boşluk oluşturdu bu dönem içindeki çocuklar malesef istenilen düzeyde dini eğitim alamadı malesef eğitimin yaşı geçmeden bu çocuklarımıza eğitimini aldıralım. Bu bir devir teslim işidir anmız babamız nasıl bize eğitim verdiyse bizde çocuklarımıza daha iyisini vermemiz gerekir. İnsana yapılan yatırım en iyi yatırımdır.
 

Çevremizdeki zeki ve başarılı çocuklara destek olalım. Eskiden Alıssalılar Derneği vardı anımsıyormusunuz. Muhterem Mustafa Çukurkavak hocamın eseri mekanı cennet olsun inşallah. İnsana yapılan yatırım dedik en iyi örnek Muhterem Mustafa Çukurkavak hocamdır. Mustafa hocamı annesi babası okutmuş hocaları emek çekmiş diliyle açılmayan kapıları açan bıkmadan usanmadan hayır için çalışan bölgemizdeki bütün çocuklara dini eğitimini almaları için çaba gösteren köylerden okutmak için çocuk toplayan bu yaptıklarını sadece Allah rızası için yapan bir insan çünkü aldığı eğitim bunu gerektiriyor.
 

En basitinden köyümüz için yaptıkları ortadadır. Türk toplumu önünde onu doğru şeyler yapmaya yönlendiren bir lideri olursa herşeyi yapar. Mustafa hocam böyle bir kişiydi. Bizlerde çocuklarımıza inançlı iyi bir eğitim aldıralım inşallah ileride toplumları iyi yönde yönlendirecek insanlar olsunlar.
 

Sonuç olarak yılbaşı diye medya yoluyla insanları eğlenceye günah işlemeye tüketimi körükleyerek para harcamaya sevketmektedir. Yılbaşı deyince insan kendi muhasebesini yapması lazım. Ben bir yıl içinde ne yaptım iyilik mi kötülük mü hangi tarafım ağır. İyi yöne doğru mu gidiyorum kötü yöne gidiyorsam iyi yöne doğru çaba sarf etmek lazım diye düşünüyorum.
Hepinize Allahın yolundan hayır yolunda giden insanlardan olmayı sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmenizi dilerim.

Selam ve Dua ile..

 

Gönderen Ahmet Kılıç 025
Yayın tarihi 03/01/2011
Facebookta paylaş Twitterda Paylaş