Yılbaşını kutlamıyoruz!

   Ey Müslüman! Bizim yılbaşı isimli bir bayramımız yoktur. Bayram günlerimiz bellidir. Bunlar; Ramazan bayramı, Kurban bayramı ve Cuma günleridir. Bunların haricinde herhangi bir bayramın İslamiyette yeri yoktur. Hele batılı gayrimüslim milletlerin eğlencelerinin dinimizde yeri olmadığı gibi bir de onlara benzemekten dolayı ağır vebali vardır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) sahih bir hadisi şerifinde:

"Kim bir kavme benzerse, O da onlardandır!"
(Kaynak: Ebû Davud, H. no: 4031) buyurarak davranışlarımızda, hal ve hareketlerimizde, Yahudi, Hristiyan ve müşriklere benzememizi yasaklamıştır. Ancak şuanda Müslüman toplumu olarak içinde bulunduğumuz durum maalesef içler acısıdır. Bu durumu bir Hristiyan rahibinin itirafını okuduktan sonra daha iyi kavrayabiliriz.

Râhip Samuel Zwemmer şöyle diyor:

"Müslümanları vaftiz etmek için boş yere çabalayıp durmayalım. Başka yollar, başka çareler deneyelim. İslâm memleketlerinde girişeceğimiz faâliyetlerde; Onlara, önce Hıristiyan âdet ve an'ânelerini, Hıristiyan bayramlarını, Hıristiyan kültürünü, Hıristiyan ahlâkını aşılayalım."

Biz Müslümanlar olarak, milli piyango bileti almıyor, çam ağacı süslemiyor ve hindi kesmiyoruz. Hatta yılbaşı gecesi o gecenin zulmet ve kasvetinden etkilenmemek için televizyon dahi izlemiyor onun yerine vaktimizi ibadet ile geçiriyoruz. Yani biz YILBAŞINI KUTLAMIYORUZ!

Not : (Bu yazının kaynağı bilinmiyor)
 

Gönderen Şakir Kılıç 011
Yayın tarihi 27/12/2011
Facebookta paylaş Twitterda Paylaş